Şimdi biraz beklememiz, sakinleşmemiz gerekiyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde göreceğiz “

Şimdi biraz beklememiz, sakinleşmemiz gerekiyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde göreceğiz “

Bu bedenin sözde ‘vampirleri’ veya müfettişlerinin, Adams programını günlük olarak sporcuların yeri için güncelleme zorunluluğuna rağmen, “beni üç veya dört yıldır ziyaret etmediklerini” ortaya koyuyor.

Briton ayrıca, griddeki takım arkadaşlarından hiçbirinin kısa süre önce doping kontrollerini geçmediği konusunda uyardı. Bu sezonun sonunda McLaren ile bağlantılı kalması için emekli olacak olan Button, “Yakın zamanda test edilmiş herhangi bir sürücü tanımıyorum” diye uyarıyor. gelecekteki otomobillerinin geliştirilmesinde.

Fernando Alonso’nun ortağı dilini ısırmıyor ve sisteme yönelik eleştirisini artırmakta ısrar ediyor: “Önceden bizi kış aylarında test ediyorlardı, ancak görünüşe göre kontrolleri sürpriz bir şekilde askıya almışlardı. Ayrıca sabahtan sonra idrar testleri de yapıyorduk. yarışlar ve ayrıca bunu yapmayı bıraktılar. Yönetmeliklere göre programlarımızı yapmak için Adams programını kullanmak zorundayız.Her gün AMA ile saat saat iletişim kuruyoruz. Buna dini olarak saygı duymalı ve arkanıza yaslanıp beklemeliyiz. Kontrol altına alınmalıyız, aksi halde para israfıdır ve gereksiz zaman kaybıdır ”diyor Button.

F1 durumunda uyuşturucular, diğer sporlarda olduğu gibi sürücünün performansını iyileştirmeye hizmet etmez, ancak konsantrasyonu ve tepki süreleri üzerinde belirleyici bir etkiye sahip olabilirler. Buna beyin uyarıcı dopingi denir. Bu spor, başarıyı milisaniyelerle ölçer ve dikkat dağıtıcı bir şey, zafer mücadelesinde tüm farkı yaratabilir. Pilotlar, iyi reflekslere, yani fiziksel ve zihinsel dirence sahip olmanın yanı sıra kas gücüne (özellikle boyun ve gövdenin üst kısmında) sahip olması gereken sporculardır.

Ve sadece bu değil. 2003 ile 2005 yılları arasında Fransız dopingle mücadele ve önleme konseyine başkanlık eden uzman Marc Sanson, 2013 yılında “pilotların uzun yıllar Alzheimer gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ürün olan takrin kullandığını” ortaya çıkardı. devreleri daha kolay hatırlayın “.

Dün Paris Saint-Germain’e (PSG) karşı oynadığı maçta, daha sonra da ihraç ettiği bir Nantes oyuncusunu tekmeleyen Fransız hakem, bugün Federasyon Fransız Futbolu Tahkim Teknik Müdürlüğü (FFF) tarafından “bir sonraki duyuruya kadar” askıya alındı.

01/15/2018

17: 08’de açık CET

SPORT.ES/EFE

FFF tarafından yapılan açıklamaya göre, hakem Tony Chapron’un askıya alınmasının acil sonuçları olacak, çünkü önümüzdeki Çarşamba günü yapılması planlanan Angers-Troyers maçına hakemlik etmeyecek ve Ligin disiplin komisyonu tarafından yakında çağrılacak.

Dünkü maçın son dakikalarının, Pazar günü videosunda, Nantes Diego Carlos’tan Brezilyalı oyuncunun nasıl istemsiz bir şekilde Chapron’un düştüğü, hala çimlerde yatarak ona şimdi ünlü vuruşunu yaptığı görülüyor.

Kısa bir tartışmadan sonra Chapron, oyuncuya ikinci bir sarı kart çekti ve bu da onun oyundan atılmasına neden oldu.

Nantes oyuncusu Valentin Rongier’e göre hakem, vuruşunun istemsiz olduğunu ve aslında “kaymış” olduğunu belirterek kendini mazur göstermeye çalıştı ve ayrıca Brezilyalı’nın kendisini kasten düşürdüğüne inandığını iddia ederek ihraç edilmesini haklı çıkardı.

HAKEMİN SÜRÜMÜNÜN DEĞİŞTİRİLMESİ

Daha sonra, olayın videosunu görünce Chapron, federasyonun yaptığı açıklamaya göre, kazanın ve düşüşünün istemsiz olduğunu fark etti ve bunun için Lig’in disiplin komisyonuna sunacağı olayların yeni versiyonuyla bir rapor yazdı.

Bu askıya alma, 45 yaşındaki kıdemli hakemin, kemerinin altında yaklaşık 450 üst seviye maçla Temmuz ayında emekli olacağını açıklamasından birkaç hafta sonra geldi.

Ancak kariyerine damgasını vuran rakamlar arasında 1.500 sarı kart ve 120 kırmızı kart da var ve bu da ona zorlu bir hakem olarak itibarına mal oldu.

Diego Carlos’un sarı kartı iptal edildi

Bu Pazartesi günü öğleden sonra, Fransız Futbol Federasyonu durumu analiz ettikten ve hakemin güncellenmiş versiyonunu aldıktan sonra Diego Carlos’tan sarı kartı aldığını ve oyuncunun takıldığını düşünerek hatasını kabul ettiğini açıkladı. açıkça. Hakemin profesyonellik eksikliğinden anlaşılmaz bir şekilde zarar gören bir oyuncuyu şüphesiz hak eden bir haber. 

Böylelikle Diego Carlos, bu Çarşamba Toulouse sahasında yapılacak bir sonraki Nantes Ligi maçında sıraya girmek için hiçbir sorun yaşamayacak.

REINCIDENT YÜKSEKOKULUNA HAZIRLANIYORLAR

Aynı şekilde, Fransız medyası onu tekrar suçlu olmakla suçladı ve Nancy’nin kaptanı Cédric Lécluse’nin 2007’de Tony Chapron’un bir maç sırasında ona “Kapa çeneni!” Diye bağırdığını söylediğini hatırlattı.

Diğer Fransız medyası da olayı daha mizahi bir üslupla yineledi, örneğin “Maviyle Yüzleşmek İçin, Neyse ki Tony Chapron Var” başlıklı “Ouest-France” gazetesi, bugün bunu garantileyen “Hüzünlü Pazartesi” ye atıfta bulundu. Yılın en iç karartıcı günü.

Vuruşun Twitter’da da sonuçları oldu, #ChapronRouge (#Chapronroja) hashtag’i oluşturuldu ve kaleci Iker Casillas gibi futbolcular tweet attı: “Kesinlikle iyi adam özür dileyecek. Doğaldı. saldırganlık ve kırmızı !! “

Johann Zarco, Ducati ile Avintia Racing uydusu Desmosedici’ye pilotluk yapmak için bir anlaşmaya vardıktan sonra önümüzdeki sezon MotoGP’de devam edecek. Raúl Romero’nun ekibi, Ducati ile olan anlaşmasını iki yıl boyunca ve daha iyi materyallerle uzattı ve bu, Zarco’nun başlangıçta reddettiği bir teklifi nihayet kabul etmesine neden oldu.

20.11.2019

Kanun 11/21/2019, 16:54 CET

Haber henüz resmi değil, ancak İtalyan basını bunu kabul ediyor ve Zarco’nun Ducati Avintia renkleriyle ilk testinin önümüzdeki hafta Jerez’de olacağına işaret ediyor. Paolo Ciabatti ve Gigi Dall’Igna, Valencia’daki son yarıştan sonra Fransız sürücüyü ikna etti. Zarco, kapsamlı fabrika teknik desteğine sahip bir Desmosedici GP19’a sahip olacak. 

Nakagami’nin yerine LCR Honda ile oynadığı Cheste yarışında yaşadığı kazadan sonra Fransız sürücü tıbbi testlerden geçmek için Fransa’ya döndü, ancak durumu endişe verici değil.

2020’de Jorge Lorenzo’nun yerini almak için Àlex Márquez’i tercih eden Honda’nın görevden alınmasıyla hayal kırıklığına uğrayan Zarco, Avintia’nın teklifini reddetti ve hatta iki kez dünya şampiyonu olduğu bir kategori olan Moto2’ye dönmeyi tercih ettiğini söyledi. MotoGP’de garantisiz bir motosikletle yarışmaktansa. 

Marc Márquez, kardeşinin Honda’yı imzaladığını açıkladı

Zarco, Cheste’de Ducati ile buluştu

Ducati’nin Avintia’yı güçlendirme teklifi onun fikrini değiştirmesine neden oldu ve doktorların onay vermesi durumunda Johann Zarco, önümüzdeki hafta Karel Abraham’ın yerini alacağı Ducati GP19’da Jerez’de ilk kez sahneye çıkacak. 

Şu anki Moto2 şampiyonu Márquez kardeşlerin en küçüğü ile Repsol Honda ile gelecek sezon için anlaşma onaylanırsa Johann Zarco en büyük mağdur olacak. İtalya’da, Fransız oyuncunun 2020’de iki kez şampiyon olduğu Moto2’ye döneceğini ve Estrella Galicia Marc VDS’de Àlex Márquez’in yerini alacağını varsayıyorlar, ancak Ducati onu yarışta kalmaya ikna etmeye çalışıyor. Avintia Desmosedici ile kraliçe sınıfı.

18.11.2019

11/19/2019 tarihinde 13:57 CET

Gelecekle ilgili olarak Zarco, Pazar günü “Hiçbir şey almayacağım, KTM’ye tekrar imza attığımda hata yapmak istemiyorum. Ben her zaman vaktinde gelirim. Şimdi biraz beklememiz, sakinleşmemiz gerekiyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde göreceğiz ”. Şimdilik ve Motorsport.com’a göre Zarco, bu Pazartesi günü Cheste’de Ducati liderliği ile bir araya geldi ve Gigi Dall’Igna, ona Avintia uydusu Desmosedici’yi teklif etti ve ona rekabetçi olacağının garantisini verdi.

Pazar günü Valencia’daki yarıştan sonra Zarco kederliydi: “MotoGP kapıları bana kapalı görünüyor. Bu utanç verici, ancak şu anda hiçbir şey% 100 kesin değil, bu yüzden başka bir şey söyleyemem, ”diye yakındı. Avusturya motosiklete uyum sağlayamaması nedeniyle yaz aylarında KTM ile iki yıllık sözleşmesini bozan Fransız, yılın son üç yarışında yaralı Nakagami’yi LCR uydusu Honda ile değiştirdi. Perşembe günü, Jorge Lorenzo emekli olduğunu ve resmi Honda ile kalan sözleşmesinin yapıldığı yıla istifa ettiğini açıklayarak onu şaşırttığında, Zarco sevincini saklamadı: “Büyük bir fırsat açılıyor,” o zaman değer verdi. Ancak Àlex Márquez onun önünde ve her şey onun Fransızların aleyhine seçileceğini gösteriyor.

“Lucio Cecchinello ve Honda’ya, bu son üç yarışta motosikletteki hisleri yeniden keşfetme, sevdiğim hisler ve bu sayede gelişebileceğimi, kendim üzerinde çalışabileceğimi ve en üst seviyeye dönebileceğimi hissettiğim büyük fırsat için teşekkür etmek istiyorum. MotoGP. Bu nedenle, bu paha biçilemez ve en azından bu yıl sahip olduğum birçok şüpheyi giderebildim, “dedi Honda ile yapılan üç yarışta, Malezya ve Valensiya’daki yarışlarını bitirdiği için Avustralya’da ancak 13. sırada olabilirdi. yollar düşer.

“Honda ile sömürü için çok fazla potansiyel var, ancak bununla başa çıkmanın da bir yolu var, nasıl yapılacağını öğrenmek için doğru yoldayım, ancak diğer sürücüler olsaydı hiç de kolay değil tepede kavga ediyor. Olumlu tarafı, duyguları bulmam ve kendim üzerinde çalışabilmem. Bisiklete alışmak için biraz zamana ihtiyacım olması da mümkün ama öyle görünüyor ki o zamanım olmayacak. “Dedi.

KTM’den ayrılışıyla ilgili olarak, “Onlara 2020’de devam etmek istemediğimi söyleyerek centilmence davrandım, online bahis sitesi bunu sezon başında yapıp geleceğe hazırlanmaları için zaman tanıdığını düşünüyorum. bunu yapmanın iyi bir yoluydu çünkü bunu görebiliyorduk Hafta sonları herkesin böyle davranmadığını, şampiyon olsam bile, sırf bu nedenle işleri yapma şeklimi tercih ediyorum “dedi Lorenzo’ya atıfta bulunarak, bildirildiğine göre Honda emekli olduğunu sürpriz bir şekilde bildirdi.